top of page
Search
  • Writer's pictureRomet Piller

Anne Paluver, ikka veel 27!

Kuigi üldiselt ma pole sattunud vaatama komöödiateatri või Vana-Baskini teatri lavastusi, siis sel korral tuli Anne Paluver Tõrva koju kätte ja oleks olnud patt minemata jätta.

Pean tõdema, et olen taoliste lavastuste osas skeptiline, sest pigem on olnud tegu halva komöödiaga ja tunnen, et midagi õppida või vaadata sealt ei ole. Samas pean oluliseks, et sellist teatrit tehakse ja see jõuaks igasse Eestimaa nurka.

Sel korral oli lugu aga selline, et mul on väga hea meel, et ma vaatama läksin. Anne Paluver on tõesti ikka veel 27, nagu tema juubelietenduse pealkiri ütleb. Näitlejanna särab lavale täie rõõmuga ja täidab üksinda terve laval hõlpsalt. Vaat, et on valmis isegi kukerpalli tegema ja kuigi ootuspäraselt võiks ta laval kedagi parodeerida, siis otseselt mitte aga kaudselt selleni ka jõutakse.

Lavakujunduses on kasutatud põnevalt roll-up seinu, mida lihtne kokku pakkida ja ringsõidulavastusena hea järgmises kohas ülesse seada. Kindlasti on lavastusel suur menu ja Paluveril oma kindel publik, kes kindlasti vaatama tuleb.

Mis mind häiris oli see, et tegu on siiski kirjutatud tekstiga, kus näitleja mängib rolli, tõsi küll, iseennast aga näha on, et laval toimub näitlemine, mitte ei ole Paluver tema ise, seega ehk seda oleks tahtnud rohkem, seda ehtsust.

Paluver sai Tõrva pea täissaalilt väärika aplausi, mis küll ei kestnud kauem kui etendus, aga seda juhtuvatki Paluveri sõnul harva.


Lavastuse tutvustus ja info:

Laval: Anne Paluver

Autor: Toomas Kall

Lavastaja: Henrik Normann


„Pisuhänd“, „Tabamata ime“, „Saateviga“, „Päikesepoisid“, „Kes aevastas?“, „Norman Vallutaja“, „Meelejahutaja“ – kes ei mäletaks neid legendaarseid saateid ja lavastusi. Anne on mänginud koos Jüri Järveti, Eino Baskini, Rein Areni, Aarne Üksküla, Jüri Krjukovi, Urmas Kibuspuu, Elle Kulli, Ita Everi, Helgi Sallo ja paljude teiste korüfeedega. Säravamaid hetki tema karjäärist kajastabki Toomas Kalli komöödia, mille on lavastanud Henrik Normann. Millest mõtleb näitleja enne oma juubelietendust, keda ta meenutab, milliseid uskumatuid lugusid jutustab? Igavesti noor Anne Paluver ei tunne end sugugi seitsmekümnesena, vaid on ikka veel 27! Sellest vanusepiirist ei ole ta iialgi nõus üle astuma, jäädes alati hingelt nooreks. Seda, et nalja saab ka seekord, on nii elementaarne, et piinlik oleks seda üle korrata.

Etendus on kahes vaatuses ja kestab ca 2 tundi koos vaheajaga.13 views0 comments

Recent Posts

See All
Post: Blog2_Post
bottom of page